Zasílání newsletteru

Zajímají tě novinky z e-shopu?


 nakup na splatky

TOPlistgopay loga

 

 

 

 


Aktuality

 • Přidáváme novinky
 • Přijímáme na servis

 


muc-off bike cleaner


 

 

 

 

  1. Úvod
 2. ČLÁNKY
 3. Články o značkách v e-shopu
 4. Popis technologií oblečení
Popis druhů materiálů, jejich technologií používaných na motooblečeníí

Nerozumíte-li použitým materiálům na motooblečení? Tento výpis s popisem vlastností Vám pomůže se lépe orientovat a vybrat dle Vašeho uvážení to nejlepší.

 

Cordura® AFT

Zkratka AFT znamená Air Flow Technology a poukazuje na významně vyšší uživatelské pohodlí ve vysoké teplotě okolí. Na rozdíl od tkaniny Cordura®, Cordura® AFT je úplet cca 1,8x prodyšnější. Odolnost obou materiálů je ale velmi podobná. Například: Cordura® AFT se vyznačuje dvakrát vyšší odolností vůči odření než typický nylon, čtyřikrát vyšší než polyesterová tkanina a sedmkrát vyšší než bavlna.

Cordura®

cordura
Vysoce kvalitní, vysoce odolná polyamidová tkanina z nařezaných a opětovně setkaných vláken. Její lehká struktura zvyšuje uživatelské pohodlí. Zajišťuje vyšší úroveň bezpečí než ostatní nylonové tkaniny. Její předností je také malá náchylnost k zašpinění a snadná údržba.

TFL Cool System®

Kůže a textil vybavené systémem TFL Cool System® odrážejí sluneční světlo, díky čemuž zajišťují uživateli příjemný chlad i při silném slunečním záření, čímž významně zvyšují jízdní pohodlí. Rozdíl teploty ve srovnání s typickým koženým nebo textilním oblečením může dosahovat až 12°C. Oblečení s TFL Cool System si navíc déle uchovává estetický vzhled. Pro údržbu lze používat pouze bezbarvé prostředky, protože pigmenty a barvy mohou snižovat parametry chlazení. Za účelem prodloužení trvanlivosti a udržení efektu TFL Cool System® je třeba impregnovat oblečení speciálními prostředky odpuzujícími vlhko.

Nano-Tex®

nanotex
Nano-Tex® je výrobce přípravků zlepšujících parametry textilu na nanotechnologické bázi. Povrch materiálu lze tímto způsobem vybavit dodatečnými užitečnými vlastnostmi. V případě motocyklistického oblečení často používaného za nepříznivých povětrnostních podmínek patří k nejdůležitějším vlastnostem: odpuzování vody a nečistot a rychlé schnutí. Tyto vlastnosti jsou získávány skrze zušlechťování svrchní vrstvy materiálu nanostrukturou. Výrobky Nano-Tex® odpovídají standardu Eko-Tex 100.

Outlast®

outlast
Materiály typu Outlast® zvyšují jízdní pohodlí tím, že přejímají z těla nadbytečné teplo a v okamžiku poklesu teploty jsou schopny vrátit dříve nahromaděné teplo uživateli.

 • vyrovnává teplotu --> zvyšuje tepelný komfort
 • snižuje pocení----> poskytuje pocit chladu a svěžesti
 • absorbuje a hromadí nadbytečné teplo---> zamezuje přehřátí
 • vrací nahromaděné teplo---> zamezuje prochlazení
 • plní své funkce za každých podmínek---> univerzální

SympaTex®

sympatex
Membrána SympaTex® je monolitická (bez pórů), hydrofilní polyesterová membrána. Voda skrze ni nemůže proniknout zvenčí, zatímco částice vodní páry pronikají zevnitř ven díky fyzikálně-chemickým vlastnostem membrány. Její předností je to, že díky absenci pórovité struktury ji nemohou ucpat zbytky pracích prostředků ani krystaly soli – proto také monolitické membrány plní svou funkci po dlouhou dobu. SympaTex® má kopolymerovou stavbu: sestává z polyesteru (odpuzujícího vodu) a polyétheru (zajišťujícího propustnost vodní páry). Je velmi lehká: její hmotnost připadající na jednu bundu je cca 30 g, na jednu botu: cca 2 g. Membrána má tloušťku 1/100 mm, je průhledná, voděodolná, větruvzdorná, ale prodyšná. Membrána Sympatex® je ekologický, 100% recyklovatelný výrobek. Uživatel této membrány je do značné míry nezávislý na atmosférických podmínkách.

Humax®

Humax® je polyuretanová klimatická membrána. Membrána je všitá mezi vnější materiál a podšívku. Četné mikropóry (1,4 miliardy na 1 cm²) znemožňují kapkám deště prosáknout dovnitř, částice páry ale mohou proniknout ven. Humax® tedy udržuje tělo v suchu uvnitř i navenek a zároveň zajišťuje také rovnoměrnou teplotu. 

 

Reissa®

Membrána Reissa® zajišťuje ochranu před vodou a větrem. Vyznačuje se dobrou propustností vodních par. Membrána sestává z několika vrstev, jejichž póry mají průměr od 0,1 mm do 0,5 mm. Plní svou funkci v teplotním rozsahu od -60°C do +80°C.

Hipora®

Hipora® je klimatická membrána na polyuretanové bázi. Hipora® je vodotěsná, větruvzdorná a prodyšná.

Hitena®

Hitena® je oděruvzdorný textilní materiál s vysokou hustotou spletení, používaný jako výztuha míst vyžadujících zvláštní ochranu. Jde o velmi odolnou tkaninu, která je zároveň příjemná na dotek. Dlouho udržuje formu a je lehčí, než tradiční polyamid.

Kevlar®

Kevlar® to je spojení odolnosti a nízké hmotnosti. Jde o paraaramidové vlákno, které při stejné hmotnosti jako ocel nabízí pětkrát vyšší odolnost.

Schoeller® Keprotec®

Materiál Schoeller® Keprotec® byl vytvořen před více než 15 lety pro branži motosportů. Jde o technologicky pokročilou tkaninu s vysokou odolností vůči odření a roztržení. Má podobné ochranné vlastnosti jako kůže a zároveň nabízí vyšší uživatelské pohodlí. Složení tkaniny obsahuje: Cordura®, Dynafil TS 70, Kevlar® a polyuretan. Materiál splňuje standard Eko-Tex 100.

Airguard

Airguard je vyroben z dutých polyamidových vláken. Tato tkanina je o 20% lehčí než tradiční polyamidová tkanina vyrobená z vlákna 6.0 nebo 6.6, a přesto je velmi odolná vůči oděru.

Avertex Plus

Avertex Plus je vysoce odolná oděruvzdorná tkanina vyrobená z polyamidového vlákna 6.6. Tento materiál je snadno čistitelný a může být dodatečně vybaven vrstvou odpuzující vodu a prach. Hodí se obzvláště pro výrobu vysoce kvalitního motocyklového oblečení.

Avertex

Avertex je oděruvzdorná tkanina na polyesterové bázi. Materiál lze dodatečně vybavit vrstvou odpuzující vodu a prach. Všeobecně je používán pro výrobu cenově atraktivního motocyklového oblečení.

3M Scotchlite™

Odrazky 3M Scotchlite™ za tmy a v nepříznivých povětrnostních podmínkách významně zlepšují viditelnost motocyklisty na cestě. 3M Scotchlite™ jsou vybaveny velmi účinným reflexním systémem na bázi soustavy čoček a zrcadel. Jiné odrazové systémy potřebují vzhledem ke své struktuře světlo dopadající přímo na jejich povrch. 3M Scotchlite™ odráží světlo k jeho zdroji bílým a soustředěným svazkem bez přímého osvětlení. Stříbrný 3M Scotchlite™ dosahuje hodnot významně přesahujících i ty nejpřísnější evropské normy v simulovaném silném dešti.

Bezpečné švy v souladu s ISO 4916

Dobré motocyklové oblečení má za úkol co nejlépe chránit motorkáře v krizových situacích. Svrchní oděruvzdorný materiál chrání během skluzu po drsném asfaltu pouze v případě, že také švy snesou extrémní zatížení. Proto jsou švy zodpovědné za bezpečí v četných výrobcích MODEKA vyrobeny podle normy ISO 4916, tedy s jedním viditelným a jedním skrytým švem. Díky tomu je spojení materiálů zajištěno i tehdy, kdy je viditelná nit poškozena odřením.

SAS-TEC

cordura
SaS-TeC je renomovaný výrobce moderních termoplastických protektorů. Firma je vysoce kompetentní v oblasti ochrany závodníků v motocyklových sportech, požadujících zvláštní bezpečnostní prostředky. Mnoho značek sportovního a motocyklového oblečení používá vysoce kvalitní protektory SaS-TeC, které jsou bezkonkurenční z hlediska ochranné funkce a trvanlivosti.

 

YF Protector

yf
YF jsou protektory z lehkého, ale trvanlivého polyuretanu, certifikovány dle EN 1621-1 i EN 1621-2. Přizpůsobují se tělu díky ergonomickým tvarům.

 

Temperfoam

Temperfoam je pěna pohlcující a rozptylující energii úderu díky schopnosti zvyšovat tvrdost úměrně k nárůstu síly úderu.

Novinky z našeho blogu

Sponzoring 2023
26.01.2023 Novinky
Sponzoring 2023
Koho letos podporujeme a sponzorujeme? číst celé
YCF značka pitbike
YCF značka pitbike
Poznej značku YCF, kdo již zná ví že patří mezi top značky pitbiků. číst celé
Jaký byl Pitbike Day?
14.09.2022 Novinky
Jaký byl Pitbike Day?
Poprvé jsme uspořádali testovací den s pitbiky a akce se povedla. číst celé
Nově zasíláme i dopravcem DPD
11.01.2022 Novinky
Nově zasíláme i dopravcem DPD
Rozšiřujeme naše služby o dalšího dopravce. číst celé
Nepropásněte novinky, slevy a akce!
Odhlásit odběr můžete kdykoliv

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Motoshop

Jsme renomovaná rodinná firma,

motocykly jsou náš koníček a proto jsme
se v roce 2010 rozhodli spustit e-shop a
prodejnu s vybavením pro motorkáře.
Snažíme se nabízet kvalitní produkty
a máme individuální přístup ke
každému zákazníkovi. V nabídce se
snažíme mít jen ověřené produkty!

S výběrem rádi poradíme...


Jsme tu pro Vás

otviracka motoshop

Ve státní svátky zavřeno.
Možno platit kartou na prodejně.

motoshop kolín

Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb a jeho kopírování bude trestně stíháno.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz