Zasílání newsletteru

Zajímají tě novinky z e-shopu?


 nakup na splatky

TOPlistgopay loga

 

 

 

 


Aktuality

  • Přidáváme novinky
  • Přijímáme na servis

 


muc-off bike cleaner


 

 

 

 

   1. Úvod
  2. Blog
  3. Pitbike poradna
  4. Seřízení karburátoru pitbike
01.08.2019
Pitbike poradna

Seřízení karburátoru pitbike

Tip jak seřídit karburátor pitbike, potřebujete-li doladit směs.
 
Před samotným seřízením se ujistěte, že máte čistý filtr, seřízené ventily, nastavené správně rozvody, svíčka hází jisku, nikde neuniká vzduch přes těsnění a hlavně čistý karburátor včetně trysek. Můžete zkontrolovat zda je i dotažené hlava motoru a výfuk k hlavě u starších strojů. Hlavní je také zda je v pořádku těsnění mezi karburátorem a kolínkem. Pokud volnoběžné otáčky klesají nebo stoupají, je potřeba vše znovu dotáhnout a doladit.
 
Perfektně sladěná tryska pomůže rychlým výjezdům ze zatáčky a startům..
 
Nejčastěji začínáme seřízení volnoběžých otáček. Na začátek musíme zahřát pitbike na provozní teplotu a dále seřídíme volnoběžné otáčky pomocí šroubku zvdihající šoupátko (palivový šroubek je na pružině a upravuje průtok benzínu).
Následně bude-li potřeba doladíme bohatost směsi šroubkem na průtok vzduchu. Na každém karburátoru je umístěn jinde. Základního nastavení docílíme že ho úpně zašroubujeme a poté povolíme do základního nastavení což je 1 až 1,5 otáčky. Z tohoto stavu doladíme dle toho jak se motor chová. Doporučujeme aby jste měli k ruce kamaráda, který bude držet plyn aby přidžel motorku nastartovanou v nejnižších otáčkách před chcípnutím a dle přidávání plynu jste mohli ladit směs aby šla motorka správně do otáček, nevynechávála, nestřílela do výfuku a držela správně volnoběh. Povolením pouštíte více vzduchu a dotažením přivíráte (tím obohacujete směs). Správná barva svíčky je do hněda, když je černá je směs moc bohatá.
Po doladění vzduchu dále ladíme šroubek volnoběžných otáček aby byl co nejnižší ale zároveň motorka držela na volnoběh nastartovaná. 
Doporučujeme nelaborovat s tryskami a jehlou na šoupátku, když s tím nemáte zkušenosti a vždy vycházet ze základního nastavení. 
 
Doladění karburátoru na závěr
Je dobré pomocí palivového šroubku (pro volnoběh) dostat otáčky nízko ,ale tak aby to nechcíplo. Říct kamarádovi, ať drží plyn, tak aby se motor držel v nejnižších otáčkách před chcípnutím. Zatímco utáhnete šroubek bohatosti  a pak ho postupně  povolujete, pomalu sledujete jak se pomalu zvedají otáčky. A hledáte bod kdy se to dostane  do svých jakoby max.otáček kde jde motor  pravidelně a  kde po dalsim otocení by se uz  otáčky zmenšili. Můžete si to vyzkoušet ten bod přejet a zase se tam vrátit. Jinak by to mělo být něco mezi 3/4- 2 otáčkami…. Párkrát vrkneme plynem a sledujeme čistotu zvedání otáček a klesání.. Pak už si akorát doladíte volnoběh podle potřeby na palivovém šroubku co zvedá šoupě..Jinak jak jsem výše psal, většinou bývá funkční nastavení na těch 1 až 1 půl otáček na šroubku bohatosti.Pokud se s tím nechcete moc ladit...

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, slevy a akce!
Odhlásit odběr můžete kdykoliv

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Motoshop

Jsme renomovaná rodinná firma,

motocykly jsou náš koníček a proto jsme
se v roce 2010 rozhodli spustit e-shop a
prodejnu s vybavením pro motorkáře.
Snažíme se nabízet kvalitní produkty
a máme individuální přístup ke
každému zákazníkovi. V nabídce se
snažíme mít jen ověřené produkty!

S výběrem rádi poradíme...


Jsme tu pro Vás

otviracka motoshop

Ve státní svátky zavřeno.
Možno platit kartou na prodejně.

motoshop kolín

Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb a jeho kopírování bude trestně stíháno.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz